Güven, Huzur ve Mutluluğunuzu Yansıtın! Gülümseyin!

Diş ipi nasıl kullanılmalıdır?

Çürüklerin ve periodontal hastalıkların çoğu diş ler arasında başlar. Diş fırçalamak önemli olmakla birlikte fırçanın kılları diş lerinizin arasına ulaşamaz. Diş etlerinizin ve diş lerinizin sağlıklı olması için diş leriniz arasındaki plakları günde en az bir kere temizlemelisiniz. Diş hekiminiz bu nedenle diş ipi kullanımını tavsiye eder.

Eğer diş leriniz diş ipi kullanımını engelleyecek kadar sıkı ise veya diş ipini koparıyorsa, diş doktorunuza bunu söyleyin. Bunlar, çözülmesi gereken problemlerdir. Diş ipini sıkıca çekerek bir C şekli oluşturacak biçimde diş etine kadar kaydırın. Dişin yan tarafını yanal hareketlerle değil yukarı aşağı hareketlerle temizleyin.

Plakların tamamı temizlendiğinde diş ipi diş inize sürtündüğünde gıcırtı sesi çıkaracaktır. Daha sonra ipi diğer diş inize doğru yönlendirip aynı işlemleri tekrarlayın. Her seferinde diş ipinin temiz bir parçasını kullanarak tüm diş lerininiz kenarlarını temizleyin.

Diş İpiAğzınızda bazı diş aralıklarına ulaşmakta zorluk çekiyorsanız diş ipi çatalı kullanabilirsiniz. Eğer diş etleriniz enfekte olmuşsa, ip kullanımı sırasında kanayacaklardır. Eğer diş ipi kullanımına yeni başladıysanız bu beklenen bir durumdur. Bir hafta kadar sonra ve düzenli ip kullanımında kanama duracaktır.

Çürüklerin ve periodontal hastalıkların çoğu diş ler arasında başlar ve diş fırçanız buralara ulaşamaz. Bu yüzden düzenli olarak diş ipi kullanmalısınız.