Güven, Huzur ve Mutluluğunuzu Yansıtın! Gülümseyin!

İmplant Nedir ? Avantajları Nelerdir?

Dental implantlar, hareketli protezleri sabitlemek amacıyla kullanılr. İmplantın vida parçası ameliyatla çene kemiğinin içine yerleştirilir. Yaklaşık 3-6 ay iyileşme süresi beklenir. Daha sonra implantın vida parçası üzerine bir parça daha vidalanır ve bunun üzerine diş yapılır. Böylece sağlıklı iki komşu diş kesilmeden diş eksikliği implant protezle giderilmiş olur.

Ne kadar güvenlidir? Her implant tutar mı?
İmplant tedavisine uygun herhangi bir sistemik rahatsızlığı olmayan, ilgili bölgede yeterli kemik miktarı bulunan kişilere, düzgün açılandırılmış ve başarılı bir cerrahi işlemle yerleştirilen dental implantlar, iyi bir ağız hijyeni ve düzenli kontrol seansları sağlandığı takdirde, hastalar tarafından çok uzun seneler kullanılabilmektedir.

İmplant kimlere yapılamaz?
Bireyin kontrol altında olmayan bazı genel hastalıkları (kalp, şeker, tansiyon vb.) var ise bu hastalıkları kontrol altına alınmadıkça ve hekimiyle görüş alışverişi yapılmadan implant yapılmamalıdır.

İmplant uygulamasının aşamaları nelerdir?
İmplantın vida parçası, lokal anestezi altında çene kemiğine yerleştirilir. Daha sonra bu vida parçasının çene kemiği ile kaynaşması için yaklaşık 3-6 ay beklenir. Sağlıklı kemik dokusu vida parçasının etrafını tamamen sardıktan sonra bu parçanın üzerine bir parça daha vidalanır ve bunun üzerine protez diş yapılır.